Захворювання нервової системи. Струс мозку
Види порушень і їх симптоматика
Нервова система людини (НС) відповідає за рухову активність, забезпечує зв’язок всіх систем організму і чутливість абсолютно всіх ділянок тіла. Центральна нервова система (ЦНС) – це головний і спинний мозок, периферична – нервові закінчення у всьому тілі.
Відповідно, порушення роботи НС одразу ж відображаються на стані всього організму, а симптоматика розладів може бути дуже різною і охоплювати внутрішні органи або цілі системи.
Серед основних ознак захворювань НС:
- розлади руху;
- парези (самовільні скорочення м’язів);
- паралічі;
- тремор (тремтіння всього тіла або кінцівок);
- хореї (швидкі і неконтрольовані рухи);
- гормональний дисбаланс;
- постійний головний біль;
- депресивні стани;
- розлади апетиту і роботи травної системи;
- порушення чутливості всіх органів: нюху, зору, дотику;
- розлади сну і психіки та ін.
Захворювання НС поділяються на судинні, інфекційні, хронічно-прогресуючі, спадкові та травматичні патології.
Судинні захворювання виникають в результаті порушення кровообігу і недостатнього кровопостачання мозку.
Інфекційні розвиваються на фоні ослаблення імунної системи і ураження головного мозку вірусами, бактеріями і паразитами. Найчастіше можна почути про енцефаліт, малярію чи кір, але насправді їх значно більше і кожне по-своєму небезпечне. Інфекційні захворювання супроводжуються високою температурою, порушеннями свідомості, сильним головним болем і ломотою в тілі, нудотою, рвотою.
Про спадкові захворювання сигналізують: інфантильність, слабоумство, порушення роботи опорно-рухової та ендокринної систем. Умовно їх розділять на 5 груп:
- дегенеративні порушення, коли після періоду нормальної роботи ЦНС починається її поступове руйнування (хвороби Паркінсона і Альцгеймера)
- різні форми епілепсії;
- нервово-м’язові хвороби;
- моногенні пухлини ЦНС;
- порушення розвитку нейронів.
Травми, забої і перетискання головного і спинного мозку спричиняють порушення роботи всієї НС. А вони вже відображаються на стані організму в цілому і всіх його системах. Симптоми: від головного болю, порушення сну і апетиту до втрати пам’яті, зниження чутливості тканин і координації.
Наслідки струсу мозку можуть проявлятись через кілька тижнів, місяців і навіть років, тому навіть незначний, на перший погляд, удар головою не можна залишати поза увагою.
Кінезіологічне балансування нервової системи
Кінезіологія володіє набором ефективних інструментів для зцілення найпоширеніших порушень роботи нервової системи – давніх черепно-мозкових травм і їх наслідків. Невтішна статистика, проілюстрована на початку статті, свідчить про їх наявність у 90% населення.
Дуже часто організм компенсує їх для збереження своєї максимальної життєдіяльності і продуктивності. Таким чином, наприклад, недієздатність одного м’язу маскується перенапруженням інших. Це може тривати роками, перш ніж стане відчутно! Ну а хронічні головні болі, емоційну нестабільність і непрацездатність можна легко списати на проблеми на роботі чи в стосунках з партнером і залишити поза увагою. Насправді, ці фактори дійсно можуть підсилювати, але значно рідше – спричиняти подібні симптоми.
Для зцілення черепно-мозкової травми знадобиться всього декілька кінезіологічних сеансів. Це перший крок до оздоровлення всього організму, усунення величезного переліку недугів (наявних і ймовірних), постійної втоми і відсутності життєвих сил.
При роботі з інфекційними захворюваннями НС кінезіологія поєднується з традиційним лікуванням, суттєво його пришвидшує та допомагає організму швидше відновлюватись і збиратись з силами.
Спрогнозувати результат пропрацювання спадкових захворювань дуже важко, практично неможливо. Більшість кінезіологічних технік використовують нейрофізіологічні механізми і опираються на коректне функціонування нервової системи. Якщо збої в її роботі серйозні, техніки можуть не спрацювати. Однак, кінезіологія суттєво покращує психоемоційний стан і збільшує ресурс організму до одужання, без чого неможливо говорити про стовідсоткову результативність традиційного лікування.
Кінезіологічна корекція захворювань нервової системи проводиться в декілька етапів:
- виведення з режиму хронічного стресу;
- перевірка і зцілення черепно-мозкової травми;
- балансування енергетики;
- виявлення і пропрацювання психоемоційних станів і факторів, що послаблюють НС;
- формування рекомендацій стосовно харчування і подальшого способу життя.
Допоможіть своєму тілу стати і залишатись здоровим!