Гіперопіка
Як виховати нещасливих дітей
Звичайно, коли дітки маленькі, вони потребують більше турботи, але з віком дитина може вже робити багато речей самостійно, проговорювати свої бажання і незадоволення.
На жать, не всі батьки готові відпустити своє чадо саме “у світ”. На сьогодні існує навіть спеціальний термін для таких батьків – “helicopter parents” (від англ. helicopter – гелікоптер; parents – батьки), які ніби вертольоти кружляють над дітьми, намагаючись оберегти дитину від життєвих труднощів, що в кінці робить існування дитини жалюгідним та нестерпним.
Такі діти, позбавлені можливості приймати самостійні рішення, ставити мету і досягати її, відстоювати свої права, правильно оцінювати і долати труднощі, проявляти емоції, знайти своє покликання в житті, згодом перетворяться на “маминих синочків” чи “татусевих дочок” – без власної думки, залежних, не в змозі вибудувати здорові відносини з партнером, оскільки будуть шукати в ньому “чарівного принца” чи “турботливу матусю”, які вирішать всі їхні проблеми, а невиправдані очікування призведуть до розчарування.
Як розпізнати гіперопіку?
- Візуальний контроль, коли діти повинні завжди перебувати у полі зору.
- Соціальній контроль, коли батьки постійно контролюють коло спілкування дітей і “призначають” чи “видаляють” з друзів
- Гігієнічний контроль, коли батьки намагаються зробити все чистим і стерильним переходить поза розумним межами
- Побутовий контроль, коли дитині забороняють бути самостійним навіть вдома, недовіряють їй, зокрема, ставлять блокатори на двері тощо.
- Психологічний контроль, що може призвести до виникнення у дитини комплексу неповноцінності, інфантилізму, істерик, замкнутості.
Декілька порад батькам-“квочкам”
– давайте більше самостійності у виборі, пояснюйте можливі наслідки прийнятих рішень, привчіть нести відповідальність за свої вчинки
– давайте дитині право вибору
– контролюйте свої емоції щодо дитини, дозвольте їй мати недоліки, слухайте і чуйте її
– обов’язково хваліть дитину за самостійність, заохочуйте її ініціативи
– відмовтеся від повного контролю
Кінезіологічна корекція
Причини гіперопіки виявляються здебільшого не в самій дитині, а власне батьках. Оскільки корекція гіперопіки є системною, тому необхідно здійснювати збалансування усіх учасників виховного процесу, починаючи, насамперед з матері, не оминаючи також і дальших родичів, наприклад, дідусів і бабусь.
При діагностиці стає зрозумілим чому батьки проявляють таку поведінку, чому отримали такі установки, які події цьому передували.
Протягом сеансу через збалансування енергій відбувається робота з підсвідомістю, в результаті якої змінюється сприйняття ситуації і несвідомих емоційних реакцій. Достатньо всього 1-3 сеанси для збалансування клієнта рівні тіла, емоцій та думок.
Дайте своїм дітям можливість бути самостійними і відповідальними, що буде частиною їхньої підготовки до дорослого успішного життя!